جزئیات نوشته
تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۷
تاریخ بروز رسانی : ۲۲ اسفند ۱۳۹۷
دسته بندی :
رای خود را ثبت کنید

تبلیغات

– سلام و عرض ادب در خدمت شما هستیم با مقاله ی ارزشمندی دیگر از سایت کمیاب دانلود

در روزهای پایانی سال ۱۳۹۷ قرار داریم، و بدون شک هرکدام از ما برای برنامه ریزی درست در سال جدید نیاز به اطلاع دقیق از تقویم رسمی کشور و دانلود تقویم ۹۸ داریم.

با دانلود تقویم سال ۹۸ می توانید روزهای تعطیلی و روزهای کاری سال ۹۸ را، به طور دقیق و مشخص شده، برای انجام فعالیت های خود ببینید و براساس آنها زمان بندی نمایید. در این مطلب تقویم ۹۸ براساس اطلاعات مرکز تقویم موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران منتشر شده را می توانید دانلود نمایید.

دانلود تقویم ۹۸ اندروید

چنانچه می خواهید برای تلفن همراه هوشمند خود، تقویم سال ۱۳۹۸ را دانلود کنید، می توانید از لینک زیر برای دانلود تقویم ۹۸ نسخه اندروید به راحتی با کلیک روی بخش زیر اقدام نمایید. این تقویم اندرویدی، دارای ویژگی های مختلف بسیاری است که در ادامه تعدادی از آن ها را فهرست نموده ایم:

  • به روز رسانی مستمر
  • کار به صورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت
  • امکان استفاده همزمان از چهار تقویم مختلف شمسی
  • نمایش تاریخ روز در قسمت نوتیفیکیشن ها
  • بسیار سبک و سریع
  • کاملا رایگان
تقویم 98
تصاویری از محیط اپلیکیشن تقویم ۹۸

دانلود تقویم ۹۸ به صورت PDF و تصویر

شما علاقه مندان می توانید از طریق لینک های زیر تقویم کامل سال ۹۸ را به صورت فایل PDF و مجموعه ای از تصاویر بک گراند، برای سیستم های کامپیوتری خود دانلود کرده و ذخیره نمایید. فایل فشرده دوم شامل ۱۲ تصویر پس زمینه برای دسکتاپ است که هر کدام از این تصاویر تقویم یک ماه را به همراه مناسبت های آن در خود جای داده است.

سال ۹۸ در یک نگاه

حال که لحظه تحویل سال ۹۸ و نام حیوان منتسب به این سال را دانستیم بد نیست نیم نگاهی به تقویم سال ۱۳۹۸ داشته باشیم. این سال دارای ۳۶۵ روز کامل خواهد بود و از این جهت سال کبیسه به حساب نخواهد آمد. سال ۹۸ به طور کلی دارای ۲۶ روز تعطیل رسمی به غیر از جمعه و به طور کلی دارای ۷۵ روز تعطیل رسمی می باشد. تصویر زیر نشان دهنده ایام سال ۱۳۹۸ می باشد.

تقویم
برای بزرگ شدن تقویم، روی آن کلیک کنید.

لحظه تحویل سال ۱۳۹۸ در ایران

لحظه تحویل سال ۱۳۹۸ هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران
ساعت ۱ و ۲۸ دقیقه و ۲۷ ثانیه روز پنج‌ شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ هجری شمسی
مطابق با ۱۴ رجب ۱۴۴۰ هجری قمری و ۲۱ مارس ۲۰۱۹ میلادی

جشن نوروز باستانی

برای آگاهی از لحظه دقیق تحویل سال و نام سال ۱۳۹۸ و همچنین ایام تعطیلات رسمی این سال، می توانید به مبحث لحظه تحویل سال ۹۸ مراجعه کنید.

تقویم سال 98
در سال ۱۳۰۴ خورشیدی با اعمال تغییراتی در تقویم هجری خورشیدی از نظر محاسبات و نام گذاری ماه ها تقویمی شد که اکنون در اختیار ما قرار دارد.

پیشینه تقویم فارسی ایرانیان

تاریخچه پیدایش تقویم فارسی ایرانیان قدمت بسیار زیادی دارد. تقویم ایرانیان در دوره هخامنشیان با عنوان تقویم خورشیدی و براساس تقویم بابلیان تنظیم شد و تا زمان ساسانیان مرسوم بود.

در زمان ساسانیان و بعد از جنگ اعراب و ایرانیان با تسلط اعراب، تقویم ایرانی نیز تغییر کرد و پس از آن بود که تقویم هجری قمری مرسوم شد.

تقویم هجری قمری برای سالهای زیادی در ایران رسمت یافت تا زمان مشروطیت رسید. در زمان مشروطیت، تقویم هجری خورشیدی در ایران ثبت شد و در سال ۱۳۰۴ خورشیدی با اعمال تغییراتی در تقویم هجری خورشیدی از نظر محاسبات و نام گذاری ماه ها تقویمی شد که اکنون در اختیار ما قرار دارد.

تقویم هجری شمسی
تقویم هجری شمسی گاه شمار دقیقی است چرا که با پیشرفت علم نجوم و با ایجاد اصلاحات در تقویم های قبلی حاصل شده است.

تقویم هجری شمسی

گاه شمار هجری شمسی بر اساس گاه شمار ایرانی جلالی تنظیم شد و گاه شمار دقیقی است چرا که با پیشرفت علم نجوم و با ایجاد اصلاحات در تقویم های قبلی حاصل شده است که در آن آغاز سال خورشیدی را روز اول فصل بهار میدانند و در آن تمامی پدیده های کیهانی که روی طول روز و پدید آمدن فصل ها و… تاثیر دارد، در تقویم هجری شمسی رعایت شده و بیشترین هم خوانی را روزها و فصل ها با پدیده هایی مانند اعتدالین و انقلابین دارد.

امروزه در کشورهای ایران و افغانستان از تقویم خورشیدی به عنوان تقویم رسمی استفاده می شود و شورای ملی ایران در سال ۱۳۰۴ این گاه شمار را به عنوان گاه شمار رسمی ایران یا همان تقویم رسمی کشور معرفی و اعلام کرد.

دوستان عزیز همراه، امیدواریم تک تک شماعزیزان روزهای خوب و خوشی را در سال جدید تجربه کنید و بتوانید به تمام برنامه ها و اهداف خود در سال ۹۸ دست یابید.

ما به شما پیشنهاد می کنیم؛ پیش از آغاز سال جدید، برنامه ریزی کامل و دقیقی برای سال پیشرو داشته باشید و با دانلود تقویم سال ۹۸ و تعیین اهداف خود؛ همواره موفق و سربلند باشید.

توجه : رمز تمامی فایل های فشرده سایت 4245142 یا kamyab-dl.ir می باشد.
+ +