جزئیات نوشته
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۷
تاریخ بروز رسانی : ۲۷ فروردین ۱۳۹۷
دسته بندی :
رای خود را ثبت کنید

تبلیغات

direct admin

 

همان طور که می دانید هاست ها محل هایی برای ذخیره اطلاعات سایت شما هستند و زمانی که درخواستی برای مشاهده سایت شما برای ان ها ارسال شود، این کامپیوترهای قدرتمند در عرض چند ثانیه محتوی وب سایت شما را برای مخاطب ارسال می کنند.

هاست ها معمولا” از نوع direct admin ویا Cpanel هستند که در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه نصب نرم افزار مدیریت محتوی wordpress روی هاست از نوع direct admin آشنا کنیم.

برای این کار ابتدا وارد صفحه کنترل هاست خود شوید(control panel) ،بعد از وارد شدن به این صفحه باید بتوانید دامنه سایت خود را در سمت راست صفحه مشاهده کنید:(همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید)

 

direct admin

 

در مرحله بعد باید، وردپرس(wordpress) را دانلود کنید(برای این کار میتوانید این نرم افزار مدیریت محتوی سایت را از سایت www.wordpress.org به صورت رایگان دریافت نمایید).نکته ای که باید در اینجا به ان توجه کنید این است که، هر چیزی که می خواهید بروی هاست قرار گیرد(ویا به عبارتی نصب شود) باید داخل فایلی از نوع zip باشد. درصورتی که فایل مورد نظر شما که می خواهید ان را بر روی هاست خود قرار دهید،از نوع zip نباشد، امکان انتقال ان به هاست امکان پذیر نخواهد بود.بعد از دانلود وردپرس(wordpress) ، به صفحه کنترل هاست خود بروید و روی گزینه ی file manager کلیک کنید:)همانگونه که در شکل زیر نشان داده شده است)

 

direct admin

 

در صفحه جدیدی که بعد از کلیک روی این گزینه باز می شود ،فایل های اصلی هاست خود را مشاهده می کنید. همواره اطلاعات سایت ما در پوشه public html قرار دارد و ما همیشه سایت خود را در این پوشه می سازیم،لذا باید فایل zip وردپرس(wordpress) را داخل ان اپلود کنیم. روی این پوشه کلیک کنید:(مطابق تصویر زیر)

 

direct admin

 

بعد از کلیک روی این پوشه باید روی گزینه ی upload file current directory کلیک کنیم، چرا که این گزینه به ما این امکان را می دهد تا فایل zip وردپرس(wordpress) را در هاست خود اپلود کنیم(دراین قسمت امکان اپلود بیش از ۱۰۰MB وجود ندارد، ممکن است از خودتان سوال بپرسید که در صورتی که فایل ما حجمی بیشتر از این را داشت چه بکنیم؟ در پاسخ باید بگویم که این کار با استفاده از روش هایی امکان پذیر است که در اموزش ها و مقالات بعدی درباره ی ان مفصلا” توضیح خواهیم داد ،فعلا” برای اپلود وردپرس(wordpress) در هاست خود که حجم کمی دارد (در حد ۲ الی۳MB) نیازی به استفاده از این روش ها نداریم)

 

direct admin

 

direct admin

 

بعد از باز شدن پنجره بالا کافی است که روی گزینه choose File کلیک کنید تا فایل zip وردپرس(wordpress) را از محلی که در ان جا ذخیره شده است انتخاب کنید. بعد از انتخاب فایل وردپرس(wordpress) کافی است که روی گزینه ی upload Files کلیک کنید(در این جا ۸ محل برای اپلود را مشاهده می کنید ، از این امکانات برای اپلود همزمان ۸ فایل استفاده می شود ، اما چون در این قسمت ما فقط یک فایل برای اپلود داشتیم ، از یکی از انها استفاده کردیم).بعد از این که اپلود فایل شما کامل شد، پنجره ای مطابق شکل زیر باز می شود:

این پنجره به ما میگوید که اپلود فایل ما با موفقیت انجام شده است ، برای بازگشت به داخل فایل public html (به خاطر این که محتویات سایت همگی در داخل این پوشه قرار دارد به ان root اصلی نیز می گویند) روی here کلیک می کنیم :

 

direct admin

 

اگر بعد از انجام همه این مراحل به ادرس سایت خود بروید، هیچ چیزی را مشاهده نخواهید کرد، چرا که ابتدا باید فایل وردپرس(wordpress) را از حالت فشرده خارج کنید. برای خارج کردن فایل خود از حالت فشرده باید روی نوشته extract کلیک کنید ( extract به معنی استخراج است که کار خارج کردن از حالت فشرده را برای ما انجام می دهد). بعد از انجام این مرحله می توانید فایل zip را حذف کنید،چرا که دیگر کاری با ان نداریم. با این که ما فایل را از حالت فشرده خارج کردیم اما اگر به ادرس سایت خود بروید،چیزی را مشاهده نخواهید کرد، علت این است که محتویات سایت شما داخل فایلی به نام wordpress قرار دارد حال ادرس خود را به صورت www.your_domain.xx/wordpress وارد کنید ، مشاهده خواهید کرد که مراحل تنظیمات وردپرس(wordpress) اغاز خواهد شد، اما این نوع ادرس مطلوب ما نیست. برای رفع این مشکل به داخل فایل wordpress می رویم و همه ی محتویات ان را از طریق گزینه ی Select انتخاب می کنیم، بعد از این کار، گزینه ی add to Clipboard را انتخاب می کنیم، بعد از این کار به پوشه ی public html بازگشته و روی گزینه ی move Clipboard files here کلیک می کنیم. بعد از انجام این مرحله داخل فایل wordpress چیزی باقی نمانده است، لذا می توانید ان را حذف کنید:

 

direct admin

 

direct admin

 

direct admin

 

بعد از انجام همه این مراحل ، اگر به ادرس سایت خود بروید مراحل تنظیمات وردپرس(wordpress) برای شما (مشابه تصویر بالا) اغاز خواهد شد،که در اموزش ها و مقالات بعدی مفصل در باره ان ها صحبت خواهیم کرد.

توجه : رمز تمامی فایل های فشرده سایت 4245142 یا kamyab-dl.ir می باشد.
+ +