پیوند های یکتا و بهترین حالت تنظیم آنها جهت سئوی بهینه

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
pey
بهترین ساختار پیوندهای یکتاReviewed by مجله وردپرس on Mar 3Rating: 5.0آموزش ساخت پیوند یکتاپیوندهای یکتا یکی از پر بحث ترین مباحث در حوزه سئو است . آیا شما میدانید که، بهترین ساختار برای استفاده به عنوان پیوندهای یکتا کدام است و کدام یک از آن ها بیشترین تاثیر را روی سئو می گذارند . این موضوع فقط مختص به وردپرس نبوده و در کلیه سیستم های مدیریت محتوا باید رعایت شود .

پیوندهای یکتا یکی از پر بحث ترین مباحث در حوزه سئو است . آیا شما میدانید که، بهترین ساختار برای استفاده به عنوان پیوندهای یکتا کدام است و کدام یک از آن ها بیشترین تاثیر را روی سئو می گذارند . این موضوع فقط مختص به وردپرس نبوده و در کلیه سیستم های مدیریت محتوا باید رعایت شود .

موتورهای جستجو چه ساختاری را دوست دارند ؟

قبل از این که وارد قسمت ویرایش پیوندهای یکتا در وردپرس شویم ، ضروری است که با بهترین ساختار برای موتورهای جستجو آشنا شویم . به بهترین ساختار پیوندهای یکتا برای موتورهای جستجو SEO Friendly URLs می گویند .

SEO Friendly URLs به آدرس هایی اشاره دارد که شامل کلمه های کلیدی است که محتوای صفحه را توضیح می دهد . این آدرس ها هم برای انسان ها و هم برای موتورهای جستجو قابل فهم است . با داشتن پیوندهای یکتا استاندارد و مناسب برای موتورهای جستجو ، مطلب شما شانس بیشتری برای تصاحب رتبه های اول در موتورهای جستجو را دارا خواهد بود .

نمونه یک پیوند یکتا مناسب :

http://wp-mag.ir/5-one-google-maps-for-wp/

نمونه یک پیوند یکتا نامناسب برای موتورهای جستجو :

http://wp-mag.ir/?p=2104

به صورت پیش فرض ، وردپرس از عنوان مطلب برای ایجاد پیوندهای یکتا استفاده می کند که یکی از بهترین ساختارها برای موتورهای جستجو محسوب می شود .

از ورژن ۴.۲ وردپرس به بعد این گزینه به صورت پیش فرض روی حالت بهینه تنظیم شده است . اگر اخیرا وردپرس را نصب کرده اید ، نیازی نیست نگران این موضوع باشید . به راحتی می توانید تنظیمات مربوط به پیوندهای یکتا را در محیط مدیریت وردپرس مشاهده کرده و در صورت نیاز آن ها را ویرایش نمایید .

در وردپرس لینک ها با نام پیوندهای یکتا شناسایی می شوند . برای ویرایش تنظیمات این بخش به قسمت تنظیمات > پیوندهای یکتا مراجعه کنید .

peyvand

همان طور که مشاهده می کنید در این برگه گزینه های زیر وجود دارد :

  • پیش‌فرض
  • روز و نام
  • ماه و نام
  • عددی
  • نام نوشته
  • ساختار دل‌خواه

اولین گزینه که با عنوان پیش فرض مشخص شده است در گذشته به عنوان پیوند یکتا پیش فرض وردپرس استفاده می شده است . این گزینه به هیچ عنوان برای استفاده در وب سایت مناسب نیست و حتی تاثیر معکوس روی سئو سایت شما دارد .

روز و نام یکی از گزینه های مناسب برای سئو است چرا که در آن نام مطلب وجود دارد . با این حال ، وجود تاریخ در آدرس باعث طولانی تر شدن آن می شود . اما یک موضوع مهم تر این است که بعد از گذشت زمان مطالب شما تاریخ گذشته به نظر می رسند حتی اگر مدام آن ها را به روزرسانی کنید . این توضیحات برای گزینه ماه و نام هم صحت دارد .

این نکته را هم مد نظر داشته باشید که اگر وب سایت شما خبری است و تعداد زیادی مطلب هر روز ارسال می کنید ، استفاده از گزینه های ذکر شده باعث مرتب شدن مطالب و بهبود تجربه کاربری وب سایت شما می شود . وب سایت هایی که خبری نیستند و مطالب شان کمتر به روز می شود باید از این گزینه ها دوری کنند .

گزینه عددی هم مانند ساختار پیش فرض است و استفاده از آن توصیه نمی شود .

نام نوشته یکی از بهترین گزینه ها برای وب سایت های مختلف است ، چرا که اصول سئو در آن رعایت شده است و موتورهای جستجو به آن اهمیت می دهند . ما در وب سایت هشت تم در حال حاضر از این ساختار استفاده می کنیم .

اگر وب سایت شما دارای مطالب زیادی است ، می توانید ساختار دلخواه خود را برای پیوندهای یکتا انتخاب کنید .

برای استفاده از ساختار دلخواه باید با تگ های مجاز این فیلد آشنا شوید . به عنوان مثال با قرار دادن متن زیر در این فیلد :

/%category%/%postname%/

پیوندهای یکتا شما به صورت دسته بندی و نام پست نمایش داده می شود . در این حالت به علامت درصد و علامت / در بین ، قبل و بعد از تگ ها توجه کنید .

ایجاد ساختار دلخواه برای پیوند یکتا با تگ های در دسترس

برای رسیدن به بهترین نتیجه ، توصیه می کنیم از موارد ذکر شده در بالا استفاده کنید . با این حال ، برخی کاربران ممکن است به تنظیمات بیشتری برای این بخش احتیاج داشته باشند . در این قسمت لیست تگ های مجاز برای استفاده در این بخش را برای شما جمع آوری کرده ایم . با استفاده از این لیست می توانید هر نوع ساختاری را ایجاد کرده و از آن استفاده کنید .

%year% –سال ارسال مطلب ، چهار رقمی ، مثل ۲۰۱۶ یا ۱۳۹۴

%monthnum% – ماه ارسال مطلب ، دو رقمی ، مثل ۰۵

%day% – روز ارسال مطلب ، دو رقمی ، مثل ۲۷

%hour% –ساعت ارسال مطلب ، به عنوان مثال ۱۵

%minute% –دقیقه ارسال مطلب ، به عنوان مثال

%second% –ثانیه ارسال مطلب ، به عنوان مثال ۴۹

%postname% – متن بدون فاصله عنوان مطلب شما ، به عنوان مثال اگر عنوان مطلب شما عبارت “بهترین ساختار پیوندهای یکتا برای سئو” باشد به عبارت “بهترین-ساختار-پیوندهای-یکتا-برای-سئو” تبدیل خواهد شد . در صفحه ارسال مطلب می توانید این عبارت را ویرایش کنید .

%post_id% –شناسه عددی مطلب ، به عنوان مثال ۵۶۲

%category% –دسته بندی مطلب ، به عنوان مثال اخبار

%author% – نویسنده مطلب ، به عنوان مثال امیر یا amir

فراموش نکنید که برای ذخیره شدن تغییرات باید روی دکمه دخیره تغییرات کلیک کنید .

به محض اینکه کلید ذخیره تغییرات را کلیک کنید ، وردپرس به وصرت خودکار فایل htaccess شما را ویرایش کرده و تنظیمات جدید را در آن ذخیره می کند .

هشدار : نکات مهم برای وب سایت های شناخته شده گوگل

اگر وب سایت شما راه اندازی شده و بیشتر از ۶ ماه از فعالیت آن می گذرد ، لطفا تنظیمات مربوط به پیوندهای یکتا خود را ویرایش نکنید .

توجه داشته باشید که تغییر تنظیمات پیوندهای یکتا در وب سایت های قدیمی باعث از دست رفتن رتبه سئو می شود . این تنظیمات را تنها در صورتی که می دانید قصد انجام چه کاری را دارید و از عواقب آن اگاه هستید ویرایش کنید .

فقط یک استثنا برای این کار وجود دارد ، اگر وب سایت شما از حالت پیش فرض استفاده می کند هر چه سریع تر آن را برای بهبود سئو تغییر دهید . درست است که این کار باعث از دست رفتن امتیاز شما می شود ولی تاثیر آن در آینده بسیار بیشتر و بهتر خواهد بود .

آموزشی اضافه کردن html. به انتهای آدرس ها

برای این کار می توانید در قسمت ساختار دلخواه از عبارت زیر استفاده کنید :

delkhah

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

من مسعود قربانی کارشناس نرم افزار و فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار از دانشگاه تهران . علاقمند به دنیای وب سه سال سابقه کار با وردپرس رو دارم و حدود یک سال هست در زمینه برنامه نویسی اندروید فعالیت میکنم

پاسخ دهید